سوالات متداول

لطفا به صفحه درباره ما مراجعه بفرمایید.

برای مسافران:

"هم رکاب" روشی ارزان و جایگزینی برای روش های متداول حمل و نقل است. فشارها و استرس های ناشی از رانندگی و ترافیک را حذف می کند و فرصت آشنایی با دوستان جدید را فراهم می آورد.


برای رانندگان:

"هم رکاب" فرصتی برای جبران هزینه های بالای نگهداری و تعمیرات ماشین و حتی فرصتی برای کسب درآمد است. علاوه بر اینها، هم پیمایی یا هم رکابی به کاهش خودروهای تک سرنشین و در نتیجه ترافیک و آلودگی هوا کمک می کند. بنابراین، این روش دوستدار محیط زیست است.

"هم رکاب" اجتماعی مبتنی بر اعتماد و اطمینان است. طبق شرایط و قوانین و نیز منشور "هم رکاب" افراد باید با اسم، عکس و شماره تلفن واقعی خود از "هم رکاب" استفاده نمایند. ایمیل و شماره تلفن همراه افراد مورد تأیید قرار می گیرد. همچنین از امتیاز و نظردهی در مورد سایر افراد استفاده می شود که در طول زمان، بستری برای ایجاد اعتماد می سازد.

قبل از سفر، افراد می توانند با مشاهده صفحه عمومی یکدیگر، نظرات و امتیازهای سایر افراد در مورد آن فرد و همینطور ترجیحات و بیوگرافی مختصر او را مطالعه نمایند. پس از سفر، راننده و مسافر می توانند در مورد یکدیگر نظر بنویسند، امتیاز دهند و به گسترش هرچه بهتر این اجتماع کمک نمایند. لازم به ذکر است، شما همواره حق انتخاب دارید که با چه کسی هم رکاب شوید و سفر کنید.

اگر مسافر هستید و در هنگام قرار با راننده، مغایرتی جدی با اطلاعاتی که او قبلا داده بود مشاهده کردید، از سفر با او اجتناب کنید و موضوع را به اطلاع "هم رکاب" برسانید. اگر راننده هستید، حتما اصول ایمنی خودرو و رانندگی را رعایت کنید. حتما خودروی خود را بیمه کنید. بعد از حداکثر دو ساعت رانندگی، قدری استراحت کنید. و اگر مسافری غیر از کسی که سفر شما را رزرو کرده یا مغایر با اطلاعات اولیه او دیدید، از سفر با او خودداری کرده و موضوع را به اطلاع "هم رکاب" برسانید.

در نهایت، توصیه می شود اصول امنیتی را که در سایر رفت و آمدهای روزانه و متداول به کار می گیرید، رعایت کنید.

هر عمل و رفتار غیرقانونی، خطرناک و سوء استفاده از "هم رکاب" غیرمجاز است. به طور مثال رانندگی بدون گواهینامه، عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نداشتن بیمه ماشین. رفتار نامناسب نیز غیرمجاز است. راننده و مسافر باید به یکدیگر احترام بگذارند. علاوه بر اینها، ارتباط و تماس با سایر افراد برای درخواست ها و یا کارهایی غیرمرتبط با "هم رکاب" و نیز ایجاد مزاحمت برای دیگران غیرمجاز است. در صورت گزارش هر یک از این رفتارها، کاربر از سایت حذف شده و از خدمات "هم رکاب" محروم می گردد.

لطفا به صفحه ثبت نام مراجعه کنید. اطلاعات خواسته شده را به طور صحیح و دقیق وارد کنید. ایمیلی حاوی لینک فعال سازی برای شما ارسال می شود. با کلیک روی آن لینک، حساب کاربری شما فعال شده و می توانید از طریق صفحه ورود وارد سایت شوید. پیشنهاد می کنیم پس از ورود، سایر اطلاعات شخصی خود را تکمیل کنید و شماره تلفن همراه خود را نیز به تأیید برسانید. به همین سادگی! خوش آمدید!

ایمیل و شماره تلفن همراه شما فقط برای ارسال اطلاعات ضروری مثل اطلاع از پرداخت موفق و یا تأیید درخواست رزرو شما استفاده می گردد. همچنین خبرنامه "هم رکاب" به ایمیل شما ارسال می گردد که در صورت عدم تمایل، می توانید ارسال آن را متوقف کنید.

ابتدا وارد سایت شده و به پروفایل کاربری خود مراجعه کنید. سپس در بخش "اطلاعات فردی" به قسمت "تأیید شماره تلفن" مراجعه کنید. شماره تلفن همراه خود را در فرم مربوطه وارد نمایید و روی "ارسال کد" کلیک کنید. کد تأیید شماره تلفن همراه شما از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. کد تأیید را در فرم جدید وارد کرده و تأیید کنید.

لطفا ابتدا مطمئن شوید که شماره تلفن همراه خود را به طور کامل و به درستی وارد کرده اید. سپس، مدت زمانی را برای دریافت پیامک منتظر بمانید. اگر مشکل شما همچنان باقی ست، از بخش تماس با ما، مشکل خود را با ذکر اطلاعات تماس خود مطرح کنید.

ترجیحات مجموعه ای از علاقه مندی های هر فرد است که باعث شناخت بیشتر او قبل از تجربه هم رکابی می شود. در حال حاضر در پروفایل، در قسمت "ترجیحات" می توانید تعیین کنید که اهل موسیقی گوش دادن در ماشین هستید یا خیر، به صحبت و معاشرت علاقه دارید یا نه و سیگار می کشید یا خیر. تعیین این ترجیحات به سایر کاربران امکان می دهد که شناختی حداقلی از شما داشته باشند. علاوه بر ترجیحات، بیوگرافی شخصی هر فرد و نیز امتیاز و نظرهایی که از جانب دیگران دریافت کرده است باعث شناخت بهتر هر کاربر پیش از سفر با او می شود.

برای رزرو یک یا چند صندلی در سفری که تمایل دارید، حتما باید در سایت ثبت نام کرده باشید، ایمیل و شماره تلفن همراه خود را به تأیید رسانده باشید. سپس اگر گزینه رزرو فوری با علامت فعال بود، به راحتی می توانید با تعیین تعداد و کلیک روی "رزرو"، وارد مرحله پرداخت شوید. پس از پرداخت، رزرو شما قطعی و به تعداد مورد درخواست، صندلی برای شما رزرو می شود. در غیر اینصورت، ابتدا باید "درخواست رزرو" بدهید. سپس مدتی صبر کنید تا راننده درخواست شما را تأیید یا رد کند. در صورت تأیید راننده، می توانید وارد مرحله پرداخت شده و رزرو خود را قطعی نمایید.

"هم رکاب" برای شرایط اضطراری، امکان لغو رزرو را قرار داده است. لطفا لغو سفر را به سرعت به راننده اطلاع دهید. سپس، در پروفایل خود وارد قسمت "تاریخچه" و سفرهایی که "به عنوان مسافر" رزرو کرده اید، شوید. لغو سفر طبق قوانین موجود در شرایط و قوانین "هم رکاب" (بند 2، بخش "ه") صورت می پذیرد:
- اگر مسافر تا ۲۴ ساعت قبل از زمان حرکت اقدام به لغو رزرو خود نماید، تمام مبلغ پرداخت شده منهای هزینه سرویس به او پرداخت می شود.
- اگر مسافر در محدوده زمانی ۲۴ ساعت مانده به زمان حرکت اقدام به لغو نماید، ۵۰٪ پول منهای هزینه سرویس به او پرداخت می شود. ۵۰٪ باقی مانده به عنوان خسارت به راننده پرداخت خواهد شد.
- اگر مسافر بعد از زمان حرکت اقدام به لغو کردن کند و یا تا 30 دقیقه بعد از زمان مقرر در محل قرار حاضر نشود، پولی به او پرداخت نمی شود و راننده کل مبلغ منهای هزینه سرویس را دریافت می نماید. در این صورت مسافر جریمه شده و پولی به او بازگشت داده نمی شود.

کدی است که پس از پرداخت موفق و قطعی شدن رزرو به مسافر داده می شود (از طریق ایمیل، پیامک و بخش پیغام ها در پروفایل مسافر). مسافر باید این کد را در حین و یا بعد از سفر (قبل از سفر نه!) به راننده بدهد. از این کد برای پرداخت هزینه سفر به راننده استفاده می شود.

کد رزرو به ایمیل و شماره تلفن همراه شما ارسال شده است. همچنین، در پروفایل شخصی شما، بخش "آخرین پیغام ها" در سمت چپ بخش "اطلاعات فردی" شما به ثبت رسیده است و قابل بازیابی است.

به طور خلاصه، برای به اشتراک گذاری تجربه خود با سایرین. سایر افراد از نظر شما استفاده خواهند کرد، همانطور که شما از نظر سایر افراد در مورد دیگران استفاده می کنید. این داد و ستدی مبتنی بر سود دو طرفه است. یک رابطه برد-برد. هرچه امتیاز و نظرهای بیشتری ثبت شده باشد، امکان ارزیابی دیگران و اعتماد نسبت به آنها افزایش می یابد.

برای لغو سفر می توانید به پروفایل کاربری خود، قسمت "تاریخچه" و سفرهایی که "به عنوان راننده" آنها بوده اید، مراجعه کنید. البته اگر مسافر یا مسافرانی سفر شما را رزرو کرده اند، لغو سفر هرگز توصیه نمی شود. در شرایط اضطراری که مسافر دارید و حتما باید سفر خود را لغو کنید، توصیه می شود در اولین فرصت شخصا به مسافر یا مسافران خود اطلاع دهید تا بتوانند هر چه سریعتر سفر دیگری را پیدا کنند.

تا زمانی که کسی سفر شما را رزرو نکرده است، می توانید تمام جزئیات سفر خود را تغییر دهید.

در صورتی که یک یا چند مسافر داشته باشید، امکان ویرایش و تغییر برای شما محدود می شود. دلیل این امر این است که تغییرات اساسی ممکن است برای مسافر یا مسافران شما مشکلاتی را ایجاد کند. شاید اگر مسافران شما از این تغییرات مطلع بودند، سفر دیگری را رزرو می کردند. مشکلات دیگری نیز ممکن است رخ دهند. مثلا اگر شما قیمت را تغییر دهید، حالت غیرمنصفانه ای برای کاربرانی که قبل و بعد از اعمال تغییر مسافر شما شده اند، پیش می آید.

اگر حداقل یک مسافر داشته باشید، فقط اطلاعات زیر را می توانید تغییر دهید:
- ظرفیت
- جزئیات کم اهمیت تر مثل اندازه کیف یا چمدان، حداکثر زمان انتظار
-نوع رزرو (فوری و غیرفوری)

اگر نیاز به تغییرات بیشتری دارید:
به طور مستقیم با مسافر یا مسافران خود تماس بگیرید و آنها را در جریان بگذارید.

اگر هیچ کدام از آنها مشکلی با تغییر پیشنهادی شما نداشتند، طبق تغییرات جدید، قرار خود را تنظیم کرده و سفر کنید.

اگر حتی یکی از مسافران شما موافق با تغییر شما نبودند و شما مجبور به تغییر هستید، از طریق پروفایل کاربری سفر خود را لغو کنید و سفر جدیدی را طبق تغییرات مدنظر خود ایجاد نمایید. تمامی مسافران شما به طور خودکار کل هزینه پرداختی خود را دریافت می کنند و مسافرانی که موافق تغییرات شما هستند، می توانند مجددا سفر شما را رزرو کنند.

لطفا به منشور "هم رکاب" مراجعه فرمایید.

لطفا از صفحه اصلی "هم رکاب" و بخش "تماس با ما" درخواست خود را ارسال نمایید. در اولین فرصت به درخواست شما رسیدگی می شود. همچنین می توانید از طریق شبکه های اجتماعی "هم رکاب" را دنبال کرده و با ما در تماس باشید.